Το Σχολείο μας για το Περιβάλλον

ΣυνολικάΣυνολικά17035
Η I.P. σας : 10.2.31.11

To QR code μας

*To QR code σας επιτρέπει να αποθηκεύσετε την url του σχολείου απ'ευθείας στο smartphone κινητό ή tablet

σας. Απλώς σκανάρετε την εικόνα qr με την αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό σας και θα ανοίξει αυτόματα η ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Παζλ - Puzzle

Συμβουλές:

Εισαγωγικό Σημείωμα

Το Περιβάλλον σε κίνδυνο!

Σε όλο τον πλανήτη, ακούγονται φωνές ανησυχίας για το περιβάλλον. Από την Βραζιλία ως την Κίνα και από τη Γροιλανδία ως την Αυστραλία ολοένα και περισσότεροι άνθρωποι ενώνουν τις φωνές τους με όσους εκφράζουν ανησυχία για το μέλλον του πλανήτη μας.

Αν και επηρεάζονται με διαφορετικό τρόπο τα διαφορετικά σημεία του πλανήτη, οι επιπτώσεις από τη αύξηση της θερμοκρασίας, την εξαφάνιση των φυσικών πόρων και την καταστροφή του φυσικού περιβάλλοντος μας επηρεάζουν όλους,

Μέσα από αυτή την ιστοσελίδα, επιδιώκουμε να ευαισθητοποιήσουμε όλους για τα περιβαλλοντικά  προβλήματα της περιοχής μας που είναι άμεσα συνδεδεμένα με τα παγκόσμια περιβαλλοντικά προβλήματα.

(Συντακτική ομάδα Δημοτικού Σχολείου Τριάδας)